Mul on sulle ka mõned nipid, kuidas ilmaga rahu teha!

  • Ükskõik, mida sa ilmst räägid või arvad – kas ilm sellest muutub? Loomulikult mitte. Nii et parem on end üldse mitte vaevata looduse arvustamisega – küllap Tema juba teab, mida parasjagu vaja on ( ja tegutseb hoolimata sellest, et see meile ei “meeldi”. Õnneks!). Loobu vastupanust oma mõtetes, vaadeldes vaheldumist looduses.
  • Selle asemel, et kiinduda heasse ilma ja seda taga igatseda VÕI soovida lahti saada halvast ilmast – vaata parem, mis on siin praegu. Oled sa kunagi ilma aktsepteerivalt, erapooletult uurinud? Vaata, kuula, haista, tunneta -nende kogemuste vastu vahetad sa hetked oma elust. Nii et ole kohal, avarda oma piire ja arusaamu.

Sellest ajast, kui olen tähtsustama hakanud kohal olemist oma elu hetkede jaoks, pole mu elu kunagi enam igav olnud. Ma olen avastanud, et pilvedes on mustrid ja olenevalt päiksevalgusest on seal, taevas, palju värvitoone. Valgus ja varjud, vahel isegi draama toimub seal. Ja müristamine kõlab, nagu koliks terve taevas ümber. Tuul puhub ja painutab puude oksi – mind on hämmastanud, kui tugevalt seisab puu maas ja samas kui plastiline ta tuule käes on. Ta ei võitle, vaid kõigub kaasa. Lilled lõhnavad igaüks omamoodi – kui palju “raha” nad lõhnaõlide peale kulutanud on, et rõõmu pakkuda? Või see karge värskus pärast sadu. Ma olen vihmaga aias palajajalu jalutanud – kogenud külmavärinaid ja olnud kohal ka selle kogemuse jaoks – lubanud endal õppida, mida tähendab olla mugavustsoonist väljas ja alles siis olemasolevat muuta, kui vaja.

Muide, praegu on ka parim aeg turgutada oma keha värske toiduga – suvi, see on ju salatite kõrgaeg! Ole kohal ka oma toidu jaoks – vaadates selle kuju, värve, tundes erinevaid noote lõhnabuketis ja täielikult nautides värske toidu maitset. Nii komponente kui ka tekstuuri! See osavõtt tekitab loomuliku õnnelikkuse tunde. Mina armastan orgaaniliselt kasvatatud toitu, kohalikku – nii et osta aiandist omale rõdule või aeda kasvama pott rucolat ja rooma salatit.

Nii et ükskõik kus sa oma eluteel praegu ka oled, alustamiseks sobib iga hetk. Olla kontaktis praegu toimuvaga – seda suudab igaüks, kelle jaoks see on oluline.

 

© 2014 | All rights reserved.